Drzwi Otwarte KEiAK

Społeczność Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej zaprasza na tegoroczne Drzwi Otwarte, skierowane do osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów w roku akademickim 2023/24.

Wydarzenia w ramach Drzwi Otwartych odbędą się w piątek 21 kwietnia od godz. 17.00 w budynku przy ul. Szewskiej 36 w sali 208.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Sesja Q&A, czyli etnologia i antropologia kulturowa w pytaniach i odpowiedziach

Nurtuje Cię pytanie jak wyglądają studia w ramach kierunku etnologia i antropologia kulturowa? Interesują Cię konkretne przedmioty wykładane na naszym kierunku? A może chcesz dowiedzieć się czym w ogóle zajmuje się ta dyscyplina? Odpowiedzi na te oraz inne pytania postaramy się przedstawić podczas sesji Q&A. Przygotujemy również dla Was FAQ, czyli zbiór odpowiedzi na kwestie nurtujące najczęściej osoby wybierające się na studia.

Prezentacja tematów prac dyplomowych, czyli co czeka Was na końcu studenckiej drogi

Każda osoba chcąca otrzymać dyplom ukończenia studiów musi napisać pracę dyplomową. Gdy studiuje się etnologię i antropologię kulturową to czysta przyjemność, gdyż zakres tematów i sposobów ich opracowania jest niezwykle szeroki. W tej części głos zostanie oddany studentom i studentkom, którzy są w trakcie pisania swoich prac lub już je napisali i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami.

Terenowe badania etnograficzne, czyli o esencji etnologii i antropologii kulturowej

Tym, co wyróżnia etnologię i antropologię kulturową spośród innych dyscyplin naukowych jest przede wszystkim nacisk kładziony na wagę etnograficznych badań terenowych realizowanych w toku studiów. Podczas prezentacji zdjęć z dotychczasowych wyjazdów dowiecie się, jak szlifowany jest warsztat antropologa podczas takich wyjazdów, co konkretnie się robi w ich trakcie i jak zbiera się materiały w terenie.

Koncert zespołu Bardziej, czyli jak antropologia łączy się z muzyką

Muzyka jest ważną częścią zainteresowań etnologii i antropologii kulturowej. W związku z tym w programie Drzwi Otwartych w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej nie może zabraknąć tego elementu. Biorąc udział w tym wydarzeniu będziecie mogli posłuchać zespołu Bardziej, którego członkiem jest jeden z wykładowców w naszej Katedrze, dr Grzegorz Dąbrowski. A tu próbka muzyki, którą wykonują: http://bit.ly/3o592QS

Jeśli uznacie, że etnologia i antropologia kulturowa jest właśnie tą dyscypliną, którą chcielibyście zgłębiać i lepiej poznać, do waszej dyspozycji będą publikacje wydane przez Katedrę Etnologii i Antropologii Kulturowej, które będziecie mogli zabrać ze sobą. W trakcie całego wydarzenia przewidziany jest także poczęstunek dla gości.

Serdecznie zapraszamy!